Як психотерапія допомагає позбутися від почуття сорому

Як психотерапія допомагає позбутися від почуття сорому

Сором не є вродженою рисою нашої істинної особистості — це придбана думка про самого себе. Це помилкове переконання лежить в основі формування помилкового «Я». Чим більше в нас невизнаного сорому, тим сильніше він стає.

Якщо проблему сорому не вирішувати, то він стане керувати нашим життям. Щоб впоратися з цією проблемою, необхідно спочатку зрозуміти її суть. Для цього нам потрібно психологічно безпечне місце, де ми будемо почувати себе досить захищеними, щоб зустрітися з нашими найболючішими почуттями і, можливо, зрозуміти, звідки вони виникли.

Зцілитися від сорому можливо, тільки прийшовши до глибокого розуміння, що справжня природа нашої особистості не має ніякого відношення до нашого передбачуваної, але помилкової думки про себе.

Оскільки при роботі з психологом ми кидаємо виклик спотвореним переконанням, в які ми вірили протягом всього свого життя, зціляємо рани нашого внутрішнього дитини, звертаємося до наших потреб, розкриваємо втрачені частини нашого власного «Я», ядро ​​нашого сорому слабшає і зменшується.

Визначення сорому і розуміння процесу його формування в нас самих, дає нам можливість контролювати це почуття. Наприклад: чим або ким викликаний мій сором? Як я переживаю «напад сорому»? Я зганяв гнів або злість на інших або божеволію від хворобливої ​​самокритики? Що допомагає мені пережити напад сорому і знову відчути, що все в порядку? Що зменшує мою схильність до сорому?

Для більшості людей, які виросли в несприятливих і важких умовах, зменшення впливу почуття сорому на людину — це довгостроковий і, можливо, безперервний процес.

Психотерапія є, мабуть, єдиним місцем в житті, де такого роду дослідження можливі. Кваліфікований психотерапевт може забезпечити об’єктивність і підтримку, необхідну, для того, щоб привернути наші негативні уявлення про себе і переоцінити події, які змусили нас повірити в те, що ми не гідні любові.

Люди, які зазнали жорстокого поводження, насильства або різним утискам в юному віці, або ті, хто пережив болючі події, будучи вже дорослим, наприклад, втрата роботи або подружня зрада, можуть відчувати глибоке почуття сорому і звинувачувати себе в події.

На консультації у терапевта, в атмосфері безпеки і захищеності, можна поставити під сумнів ваше почуття сорому і, в кінцевому рахунку, позбутися від нього.

Ви зможете дійсно докопатися до істини, зрозуміти, що насправді сталося і побачити свою роль у всьому цьому.

Мій досвід роботи показує, що, в більшості випадків, роль клієнта абсолютно не відповідає їх почуттю сорому. Зазвичай вони соромляться сильніше, ніж потрібно. Це говорить про те, наскільки сильно сором може поглинути особистість людини і вплинути на його віру в себе. Ви також можете почати розуміти, якою мірою сором управляє вами в даний час.

Завдяки отриманому вами досвіду в роботі з психологом, перед яким ви відкриваєте, однак при цьому не опиняєтеся відкинутими, для вас стає можливим звільнення від почуття сорому.

Проливаючи світло на те, що здавалося темним і брудним в безпечній обстановці неупередженого до вас відношення, нам вдасться зруйнувати фундамент сорому і звільнити вас.

Робота з почуттям сорому за допомогою психотерапевта вимагає мужності. Однак вас чекає величезна винагорода.

Внаслідок розгляду наших найболючіших переконань і почуттів, ми можемо усвідомити, що правда про нас дуже відрізняється від того, у що ми спочатку вірили. Ми дізнаємося, що ми не погані. Ми дізнаємося, що ми, по суті, бажані і навіть привабливі люди.